Regularna wymiana oleju jest niesamowicie istotna dla prawidłowej pracy silnika. Zapewniamy najwyższą jakość usług i konkurencyjne ceny. Ofertę kierujemy do mieszkańców wrocławskiego Psiego Pola i okolic. Zapewniamy szybką wymianę oleju w Państwa samochodzie. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych preparatów, które zapewnią dobrą pracę silnika w zróżnicowanych warunkach i zabezpieczą przed usterkami. Dotrzymujemy terminów i wiemy, jaki środek sprawdzi się najlepiej dla konkretnego silnika. Jeśli chcą Państwo wymienić olej w swoim pojeździe, to zapraszamy do kontaktu. Na pewno znajdziemy dogodny termin.

Kiedy konieczna jest wymiana oleju – Wrocław Psie Pole

Zgodnie ze wskazówkami producentów, olej powinien być wymieniany co około 10-15 tysięcy przejechanych kilometrów. Oczywiście istnieją wyjątki, na przykład w postaci olejów przeznaczonych dla nowych samochodów (tzw. long life), które mogą wytrzymać nawet 30 tys. km. W odwrotnej sytuacji złe warunki jazdy mogą skrócić ten czas nawet o połowę. Nowsze pojazdy posiadają czujniki, które informują o konieczności wymiany oleju.

Dlaczego wymiana oleju jest tak ważna?

Olej silnikowy to bardzo ważny płyn eksploatacyjny każdego samochodu. Jego celem jest smarowanie ruchomych elementów motoru, a także jego chłodzenie. Dochodzi do tego utrzymanie silnika w czystości – może on zapobiec odkładaniu się produktów spalania w jednostce. Należy mieć świadomość, że wraz z upływem czasu właściwości smarujące oleju pogarszają się. Wiąże się to ze spadkiem lepkości i tym samym jego wytrzymałości. Substancja przyjmuje siarkę z silnika i może to w skrajnych przypadkach prowadzić do korozji chemicznej czy szlamienia. Po długiej pracy oleju mogą się w nim wyczerpać środki zapobiegające pienieniu i depresujące (stary olej ma wyższą temperaturę płynięcia). W chłodnych warunkach skroplona para dostaje się do oleju, rozrzedzając go. Łącząc te wszystkie fakty można łatwo wywnioskować, że bez regularnych wymian można doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika!

Wymiana oleju Wrocław Psie Pole – dlaczego warto wybrać 4Gumy?

W naszym warsztacie pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy kierując się wiedzą i pasją oraz miłością do motoryzacji, zawsze starają się, by jak najlepiej zadbać o samochód klienta. Oferujemy także profesjonalne doradztwo, zajmujemy się diagnostyką, naprawami układów benzynowych i diesla, a także hamulcowych, zawieszenia czy wydechowych. Dochodzi do tego pomoc w przypadku klimatyzacji, geometrii i wulkanizacji. Jeżeli potrzebują Państwo wymienić olej we Wrocławiu (Psie Pole), to bardzo prosimy o kontakt!