zbieznosc

Geometria kół ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, decyduje o stabilności samochodu i jego kierowalności.

Przyrząd do ustawiania geometrii kół HARTMANN i820 to jedne z najnowszych osiągnięć w dziedzinie pomiaru i ustawiania geometrii.

Wykorzystując najbardziej zaawansowaną technologię bazującą na trójwymiarowej matrycy ,urządzenie jest w stanie wykonać pełen pomiar geometrii kół samochodowych w bardzo krótkim czasie. Dodatkowo, dzięki rzeczywistej analizie obrazu w układzie trójwymiarowym (system 3D) nie jest potrzebne przeprowadzanie klasycznej kompensacji bicia obręczy.

Zbieżność kół – Wrocław Psie Pole

Dlaczego geometria kół jest tak ważna? Przede wszystkim warto rozróżnić trzy dotyczące jej parametry.

– Kąt pochylenia koła – kąt między płaszczyznami symetrii koła a pionem.
– Zbieżność kół – różnica odległości między krawędziami kół tej samej osi przy mierzeniu z przodu i z tyłu.
– Kąt wyprzedzenia osi zwrotnicy – kąt między osią pionową koła i osią sworznia zwrotnicy.

Wymienione wyżej parametry są regulowane. Znacznie większym problemem jest natomiast usterka związana z tymi nieregulowanymi. Oznacza to trwałe podkształcenie różnych elementów pojazdu, co wymaga profesjonalnej naprawy. Pomożemy także w tym zakresie.

Geometria kół we Wrocławiu (Psim Polu)

Geometria kół w pojeździe może wymagać ulec różnych usterkom. Te objawiają się na przykład szybkim i nieraz nierównomiernym zużywaniem bieżnika. Problemy eksploatacyjne mogą dotyczyć również elementów zawieszenia. Z uwagi na nieprawidłową geometrię rośnie opór, przez co samochód zużywa więcej energii podczas jazdy, a więc rośnie także jego spalanie. Najbardziej widocznym problemem jest jednak niewłaściwy tor jazdy – przy puszczeniu kierownicy auto zacznie skręcać. Naprawa geometrii jest także wskazana, jeśli samochód reaguje na ruchy kierownicy z opóźnieniem.

Zapraszamy do naszego salonu, w którym skorygujemy geometrię kół we Wrocławiu (Psim Polu).

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu jesteśmy w stanie uporać się z najbardziej skomplikowanymi usterkami. Świadczymy wysokiej jakości usługi, które są kierowane przede wszystkim do klientów z Wrocławia i okolic.

Geometria-Kół-HART-I820-3D-1